Nasza córka łapie się na czwartą – najnowszą część przygód Pucia przeznaczoną dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat i bardzo ją lubi. Chętnie bawi się w wymawianie poszczególnych słówek. Z zainteresowaniem śledzi też całą historię wyjazdu Pucia na wakacje.
Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
Czwarta część przygód Pucia przeznaczona jest na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Książka wspiera rozwój wymowy i pozwoli rodzicom sprawdzić, czy dziecko mówi prawidłowo czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego.
Polecamy także poprzednie części, skierowane do nieco młodszych dzieciaków.
Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych
Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami, w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka.
Pucio mówi pierwsze słowa
Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania.
Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania
W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika). Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.